Ny bruger?

Sekundær navigation

Indhold

31.08.09 09:54

Seminar den 15. og 16. september 2009

Ved Partnerskabsseminaret den 15. og 16. september blev kvalitetsrapporten og gennemførelsen af Temperaturmålingen og dens resultater drøftet.

På seminaret i Torvehallerne i Vejle blev beskrivelsen til kvalitetsrapporten fremlagt. Kvalitetsrapporten justeres på baggrund af kommentarene, så den er klar til første afprøvning i pilotkommunerne i 2010.

Temperaturmålingen blev drøftet i forhold til processen for gennemførelsen og i forhold til de resultater Temperaturmålingen viser. Ialt fire kommuner fortalte om deres proces, og om kommunens forestående opfølgning på resultaterne af Temperaturmålingen.

Alle deltagere i kvalitetsprojektet er med i netværk indenfor indsatsområderne, og deltagerne drøftede, hvad netværkene havde bidraget til, og hvorvidt nætværkene fortsætter.

På linket til højre kan du se oplæggene fra seminaret.

Luk vindue

Tip en ven

Tip en ven

Felter med (*) skal udfyldes